Вебінар щодо практики реалізації житлових програм, спільних з місцевими органами влади
17 липня Асоціація міст України і Держмолодьжитло у межах підписаного меморандуму про співпрацю провели вебінар «Практичне впровадження, функціонування та реалізація в органах місцевого самоврядування Програми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій, ветеранів».
Під час заходу були проаналізовані питання, що виникають у реалізації органами місцевого самоврядування житлових програм, виконавцем яких є Держмолодьжитло, надано рекомендації щодо найбільш оптимального впровадження цих програм.
До заходу долучилися близько 500 учасників – представники Держмолодьжитла, Асоціації міст України, керівники підрозділів виконавчих органів місцевих рад, представники місцевого самоврядування, профільні фахівці ОМС.
Відкрили захід Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, і Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитла. Вони наголосили на тривалій історії співпраці зазначених інституцій у житловій сфері та позитивних результатах цієї співпраці для мешканців громад – реалізованих житлових програмах.
Микола Марчук надав інформацію про чинні програми забезпечення житлом, які реалізує Держмолодьжитло за рахунок державного і міжнародного фінансування. Зазначивши про 31-річний досвід роботи інституції і понад 43 тисячі забезпечених житлом за цей час сімей, очільник Фонду зупинився на реалізації установою 8 державних і 60 місцевих житлових програм, які включають понад 90 порядків для різних категорій громадян. Заплановане фінансування місцевих програм на 2025 рік перевищує 227 млн грн. Вони сприяють задоволенню потреб фахівців, молоді, ветеранів, ВПО, мотивують залишатися в громаді, підвищують довіру до місцевої влади.
Про практичні аспекти і рекомендації щодо розробки і виконання житлових програм доповіла начальник управління адміністрування програм Держмолодьжитла Людмила Ніколенко. Вона надала детальні роз’яснення щодо етапів ухвалення і реалізації програм, розповіла про практичні інструменти в їх впровадженні, зупинилася на типових помилках при підготовці програм і впровадженні та успішних кейсах.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Черкаської області Галина Кучер поділилася практичним досвідом своєї громади в реалізації житлової програми.
Щодо залучення фінансово-кредитних інструментів, ресурсу державного і місцевого бюджетів, коштів національних і міжнародних донорів/грантодавців та про особливості написання грантів для залучення коштів міжнародних фінансових організацій на проєкти із забезпечення житлом громадян України надав інформацію перший заступник Голови правління Держмолодьжитла Іван Парух.
Фахівці Держмолодьжитла надали детальні відповіді на численні питання учасників семінару. На завершення заходу Микола Марчук закликав ОМС до подальшої плідної співпраці з Держмолодьжитлом задля вирішення житлової потреби мешканців громад.